HomeUSA

Widzowie wracają do kin

Widzowie wracają do kin

Kalifornia ogłosiła otwarcie kin w niektórych powiatach. Pierwsi widzowie, po blisko 3-miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa będą mogli obejrzeć film w kinie już w najbliższy piątek, czyli 12 czerwca. 

Kina zostaną przywrócone do funkcjonowania w tych powiatach, które weszły już w 2. fazę otwierania, czyli 51 z 58 powiatów (druga faza nie obejmuje jeszcze powiatów Alameda, Contra Costa, Marin, San Francisco, San Mateo, Santa Clara i Imperial County).
Kina, które planują otwarcie muszą działać wyznaczonych przez odpowiednie służby. Zanim zostaną wpuszczeni do sal pierwsi widzowie, kino musi zostać dopuszczone do działalności przez urzędnika służby zdrowia. Wśród przepisów, które muszą spełniać kina znajdują się między innymi zapisy o zmniejszeniu ilości osób przebywających w kinie do 25% lub maksymalnie do 100 osób. Każda osoba będzie monitorowana, tzn będzie sprawdzana, czy nie ma podwyższonej temperatury i nie wykazuje symptomów koronawirusa. Wszyscy zobowiązani są do noszenia maseczek lub zakrywania ust i nosa oraz zachowania odpowiedniego dystansu społecznego. W kinie muszą być przygotowane specjalne oznakowania, jak mają poruszać się widzowie oraz osobne wejście i wyjście. Na siedzeniach powinny znaleźć się jednorazowe lub zmywalne pokrowce, a płyn do dezynfekcji rąk powinien być umieszczony w widocznych i łatwo dostępnych miejscach, tak, aby każdy widz mógł z niego częściej skorzystać.

Kina zostały zamknięte w połowie marca. Przez ten czas wiele kin podupadło finansowo i nie wszystkie kina otworzą się w najbliższych dniach. O kryzysie w świecie kin może świadczyć fakt, że największa sieć AMC Theatres zapowiedziała w ostatnich dniach, że nie wie czy będzie w stanie dalej funkcjonować. Sieć tylko w Kalifornii ma 54 lokalizacje.

MS

COMMENTS