HomePOLSKA

Wiceszefowa partii Wiosna: Koalicja Europejska jest niewiarygodna w kwestii praw środowisk LGBT

Wiceszefowa partii Wiosna: Koalicja Europejska jest niewiarygodna w kwestii praw środowisk LGBT

Wiceszefowa partii Wiosna Gabriela Morawska-Stanecka uważa, że Koalicja Europejska jest niewiarygodna w kwestii praw środowisk LGBT. Podkreśla również, że jej partia opowiada się za pełnią praw dla homoseksualistów, w tym za możliwością zawierania małżeństw i adopcją dzieci.

W Polskim Radiu 24 Gabriela Morawska-Stanecka powiedziała, że przedstawiciele Koalicji Europejskiej wielokrotnie wykazywali się postawą nieprzychylną wobec homoseksualistów.
„Koalicja jest w tej kwestii niewiarygodna dlatego, że to nie jest jej prawdziwy postulat. Rafał Trzaskowski to faktycznie osoba postępowa. Sam Rafał Trzaskowski. Jednak osoby, które zostały przez Koalicję wytypowane jako jedynki do PE już nie mają w tej kwestii absolutnie jednego poglądu. Nie zgodzę się, że oni nam odbiorą głosy” – powiedziała Gabriela Morawska-Stanecka.

Dzisiaj partia Roberta Biedronia zainauguruje kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. W Warszawie na Pl. Defilad zostanie zaprezentowany sztab wyborczy partii, a także kalendarz najważniejszych wydarzeń, jakie zorganizuje ona w nadchodzącej kampanii wyborczej.

IAR / PR 24 / pp/as

COMMENTS