Wiceprezydent USA w Polsce

Wiceprezydent USA w Polsce

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence wylądował w Warszawie. Polityk będzie reprezentował swój kraj w czasie rozpoczynających się w południe uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie.

Samolot z wiceprezydentem Mikem Pencem wylądował na warszawskim Okęciu o 9.30. Amerykański polityk ma być jednym z najważniejszych gości ceremonii, które rozpoczną się po 12.00 na placu Piłsudskiego. Mike Pence przyleciał do Warszawy w zastępstwie Donalda Trumpa i jako jeden z trzech polityków wygłosi przemówienie podczas rocznicowych uroczystości.
Pałac Prezydencki, który jest organizatorem dzisiejszego spotkania spodziewa się w sumie 250 zagranicznych gości. Oprócz wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych na placu Piłsudskiego będą prezydent i kanclerz Niemiec, premierzy Belgii i Francji, prezydenci Litwy, Czech, Węgier, Ukrainy i Chorwacji oraz ministrowie spraw zagranicznych, obrony i marszałkowie parlamentów. Zagraniczni przywódcy w czasie uroczystości złożą jeden wspólny wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Każdy z nich będzie też uderzał w specjalnie odlany na tę okoliczność dzwon.
Po uroczystościach na placu Piłsudskiego przywódcy zjedzą wspólnie obiad na Zamku Królewskim, a wieczorem w Teatrze Wielkim wysłuchają “Polskiego Requiem” Krzysztofa Pendereckiego.
To druga wizyta wiceprezydenta Mike’a Pence’a w Polsce. Polityk był w Warszawie w lutym tego roku i brał wówczas udział w polsko-amerykańskiej konferencji na temat Bliskiego Wschodu. Odwiedził też były niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)//#Wojciech Cegielski/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0