HomeŚwiat

Wicepremier Włoch wezwał do wyzwolenia Europy spod okupacji Brukseli

Wicepremier Włoch wezwał do wyzwolenia Europy spod okupacji Brukseli

Wicepremier Włoch Matteo Salvini powiedział, że trzeba wyzwolić Europę spod okupacji Brukseli. Szef eurosceptycznej Ligi mówił o tym podczas wiecu w Mediolanie, w którym wzięli udział przedstawiciele prawicowych ugrupowań z jedenastu państw unijnych, w tym Marine Le Pen przewodząca francuskiemu Frontowi Narodowemu. 

Wiecem w Mediolanie wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini zakończył kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W wygłoszonym przemówieniu zarzucił przywódcom Niemiec, Francji i szefowi Komisji Europejskiej, że zbudowali unię bankierów i nielegalnej imigracji. “Europa to nie Marcon i Juncker. To Leonardo Da Vinci, to nasi rolnicy i rybacy, doprowadzeni do ruiny przez unijne dyrektywy”. Powoływał się przy tym na Jana Pawła II i jego apele, aby Europa wróciła do swoich korzeni, ducha braterstwa i solidarności.
Matteo Salvini powiedział też, że nie dopuści do tego, aby tak jak w innych krajach zachodniej Europy wyznawcy islamu dyktowali Włochom swoje prawa. Zapowiedział walkę o 15-procentowy podatek liniowy we Włoszech i w całej Unii.
Z sondaży wynika, że Liga może liczyć w wyborach do Parlamentu Europejskiego na ponad 30 procent głosów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Kowalczuk/wk

COMMENTS