HomePOLSKA

Wicepremier Sasin: Senat nie zatrzyma realizacji programu PiS

Wicepremier Sasin: Senat nie zatrzyma realizacji programu PiS

Wicepremier Jacek Sasin powiedział, że w nowej kadencji parlamentu Prawo i Sprawiedliwość może spróbować porozumieć się z senatorami spoza swojego ugrupowania. Rządząca partia nie uzyskała większości w nowym Senacie – wywalczyła 48 mandatów. Opozycja i niezależni kandydaci będą mieli w sumie 52 mandaty.

W radiowej Jedynce Jacek Sasin podkreślił, że nie zakłada, aby nowy Senat chciał blokować wszystkie ustawy przygotowane przez Prawo i Sprawiedliwość. “Senat na pewno nie zatrzyma nas w realizacji naszego programu. To, co zaprezentowaliśmy jako pomysł na drugą kadencję, będzie zrealizowane – również to, co zapowiedzieliśmy na pierwsze sto dni rządzenia” – powiedział wicepremier w PR1.

W wyborach do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 43,59 procent głosów i obejmie 235 mandatów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,40 procent i 134 mandatami. Podium zamyka lewica z wynikiem 12,56, wprowadzi do Sejmu 49 posłów. Próg wyborczy przekroczyły też Polskie Stronnictwo Ludowe i Konfederacja. W sejmowych ławach zasiądzie odpowiednio 30 i 11 ich przedstawicieli. Jeden mandat przysługuje mniejszości niemieckiej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/pr1/hm/zrCOMMENTS