HomePOLSKA

Wicepremier J. Emilewicz: Bon turystyczny będzie można zrealizować jeszcze w te wakacje

Wicepremier J. Emilewicz: Bon turystyczny będzie można zrealizować jeszcze w te wakacje

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że bon turystyczny będzie można zrealizować jeszcze w te wakacje.

Podczas wspólnego briefingu prasowego z między innymi zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta, Pawłem Muchą, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg, prezes ZUS Gertrudą Uścińską oraz prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej Robertem Andrzejczykiem, wicepremier przypomniała, że podstawą ubiegania się o bon jest – jak podkreśliła – proste oświadczenie.

Jak mówiła, nie jest wymagana żadna dodatkowa procedura administracyjna. Wicepremier dodała, że to oznacza, iż “praktycznie w niedzielę wszyscy ci, którzy w nocy z piątku na sobotę otrzymają tę swoją “cyfrową portmonetkę”, będą mogli już realizować płatność [bonem]”.

Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że umożliwienie wykorzystania bonu jeszcze w te wakacje to realizacja obietnic złożonych przez rząd i prezydenta Andrzeja Dudę w jego kampanii wyborczej.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla krajowej branży turystycznej oraz polskich rodzin. Świadczenie będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500 plus im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon wynoszący 500 złotych.

Bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Na specjalnej całodobowej infolinii ZUS pod numerem 22 11 22 111 mogą uzyskać informacje zarówno przedsiębiorcy, którzy będą świadczyć usługi w ramach bonu, jak i rodzice, którzy chcą, by ich dzieci z tego bonu skorzystały.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/FB.MRPiPS & wcześn./d jl/ w sk

COMMENTS