HomePOLSKA

Wiceminister zlecał dyskredytowanie sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Skutek: Dymisja

Wiceminister zlecał dyskredytowanie sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Skutek: Dymisja

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak podał się do dymisji – poinformowało biuro prasowe resortu. Wczoraj portal Onet opublikował domniemaną korespondencję Łukasza Piebiaka w sprawie dyskredytowania sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane przez Zjednoczoną Prawicę.

W tej sprawie wyjaśnień od ministra Zbigniewa Ziobry zażądał premier Mateusz Morawiecki. “Zażądałem wyjaśnień od ministra sprawiedliwości w tej sprawie. Trzeba zawsze wysłuchać dwóch stron” – powiedział premier.
Onet napisał, że Łukasz Piebiak kontaktował się w sieci z kobietą o imieniu Emilia, a która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, między innymi, szefa “Iustitii” Krystiana Markiewicza. Kobieta miała wysyłać do mediów i sędziów anonimowe materiały. Onet twierdzi ponadto, że materiały, które dyskredytowały szefa “Iustitii” były wysyłane do wszystkich oddziałów stowarzyszenia oraz listownie do domu Krystiana Markiewicza. Według portalu kobieta otrzymała adresy od wiceministra Piebiaka.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./dwi/gaCOMMENTS