HomePOLSKA

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska: Resort zdrowia gotowy do uruchomienia systemu szczepienia

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska: Resort zdrowia gotowy do uruchomienia systemu szczepienia

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił w TVP Info, że resort zdrowia jest gotowy do uruchomienia systemu szczepienia Polaków przeciw koronawirusowi. Szczegóły mają zostać przedstawione na jutrzejszej konferencji prasowej.

 

Wiceminister dodał, że najważniejszą kwestią będzie przekonanie Polaków do szczepień. Sondaże mają wskazywać na coraz większe zainteresowanie szczepionką. Zdaniem Stanisława Szweda, to dobry symptom, ponieważ “tylko masowe szczepienia zagwarantują powrót do normalności”.

 

“Myślę, że nie powinniśmy poddawać się tym różnym informacjom, które pojawiają się w przestrzeni internetowej, facebookowej. To wielka szkoda dla nas wszystkich, jeśli ulegniemy tej dezinformacji, dlatego z naszej strony będzie intensywna akcja informacyjna, że ta szczepionka jest skuteczna i bezpieczna” – powiedział wiceminister zdrowia.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 9 105 kolejnych zakażeniach koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło 68 osób, które chorowały na COVID-19 oraz 381 osób, które były zakażone koronawirusem i miały choroby współistniejące.

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/TVP Info/d rydz/w dyd

COMMENTS