HomePOLSKA

Wiceminister zdrowia: Udało nam się zorganizować bezpieczne wybory

Wiceminister zdrowia: Udało nam się zorganizować bezpieczne wybory

Udało nam się zorganizować bezpieczne wybory – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Jak podkreślił lokale wyborcze na terenie całego kraju były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej dostarczony przez Ministerstwo Zdrowia.

“5 milionów par rękawic, setki tysięcy litrów płynu do dezynfekcji, masek, także w tych rejonach, gdzie ten poziom zapadalności na koronawirusa był najwyższy dostarczono dodatkowe maski z filtrem, oprócz takich zwykłych masek medycznych, w które wyposażeni byli pozostali członkowie komisji”.

Wiceminister Cieszyński dodał, że w obwodowych komisjach wyborczych zapewniono dostęp do pomieszczeń w taki sposób, żeby nie było tłumów wewnątrz.

“Wszystkie komisje wyborcze, według naszej wiedzy, stanęły na wysokości zadania i doprowadziły do tego, że ta przestrzeń była i wszystko było bezpieczne, i tak naprawdę można powiedzieć, że wizyta w lokalu wyborczym była znacznie bardziej zabezpieczona, niż wizyta w sklepie czy w innym budynku użyteczności publicznej” – dodał Cieszyński.

Frekwencja w pierwszej turze wyborów prezydenckich według cząstkowych danych wyniosła: 64.4 procent.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Stankiewicz/i jf/w kj

COMMENTS