26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Wiceminister zdrowia o szczycie epidemii w Polsce: „Być może jesteśmy w szczycie tak zwanym płaskim”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska nie wyklucza, że właśnie obserwujemy szczyt epidemii koronawirusa w Polsce. Jednocześnie podkreślił, że zakażeń nadal będzie przybywać.

Waldemar Kraska powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że w szpitalach zakaźnych nadal przebywa około dwóch tysięcy ośmiuset pacjentów.

„Być może jesteśmy w szczycie tak zwanym płaskim, czyli nie ma tego wierzchołka ostrego. Od kilkunastu dni praktycznie utrzymujemy się na podobnej ilości zachorowań i nie przekraczamy 400 zachorowań na dobę” – mówił wiceminister zdrowia.

Waldemar Kraska zauważył, że jeśli chodzi o przestrzeganie środków ostrożności, w kraju panuje rozprężenie. „Każda zwiększona aktywność niepołączona z zachowaniem środków ostrożności, czyli na przykład noszenia maseczek będzie powodowało, że ta ilość osób, która jest nosicielami bezobjawowymi będzie zakażała następne osoby. Może to się skończyć tym, że tych nowych zakażeń będziemy mieć w Polsce coraz więcej” – mówił wiceminister zdrowia.

Według danych sanitarnych współczynnik reprodukcji koronawirusa aktualnie wynosi w Polsce 1,2. Jest to liczba osób, jakim statystycznie przekazuje koronawirusa każdy zakażony. Wskaźnik ten musi spaść poniżej jednego, aby w Polsce zaczęło ubywać zakażonych. Ministerstwo Zdrowia ocenia, że obecnie współczynnik nie spada.

IAR/PR3/d kwi/ w sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520