21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Wiceminister sprawiedliwości: Odmowa irlandzkiej sędzi wydania Polaka ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania jest niezrozumiała

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Odmowa irlandzkiej sędzi wydania Polaka ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania jest niezrozumiała – uważa wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Jego zdaniem argumentacja, że w Polsce nie będzie on miał szans na sprawiedliwy wyrok jest nie do przyjęcia. 

Wiceminister Warchoł powiedział w Rzeszowie, że w polskim wymiarze sprawiedliwości nic złego się nie dzieje. Odnosząc się do decyzji irlandzkiej sędzi podkreślił, że mówiła o ogólnym wrażeniu, jakoby w Polsce doszło do naruszenia praworządności.
„Zero faktów, zero konkretów, ogólne wrażenie pani sędzi przesądziło o tak ważnej decyzji” – powiedział wiceminister. Dodał, że z ubolewaniem przyjmuje fakt, że groźny przestępca z mafii narkotykowej unika kary i opóźnia się jego proces z uwagi na spekulacje i ogólne wrażenie sędziego.
Decyzja irlandzkiej sędzi Justice Aileen Donnelly [czyt. Jastis Ailin Doneli] dotyczy sprawy Artura Celmera, który oskarżony jest w Polsce o przemyt narkotyków. Został on aresztowany w Irlandii w maju ubiegłego roku, na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania. Dokument taki może być wydany przez wymiar sprawiedliwości państw członkowskich Uniii Europejskiej i obowiązuje w całej Unii.
Sędzia Donnelly [czyt. Doneli] zapowiedziała, że wystąpi do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, by ten ocenił stan rządów prawa w Polsce.

IAR/M.Domino Radio Rzeszów/moc/The Irish Times/pg/moc

- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520