HomeCiekawostki

Wiceminister rozwoju i najbogatszy polski poseł padł ofiarą zuchwałej kradzieży

Wiceminister rozwoju i najbogatszy polski poseł padł ofiarą zuchwałej kradzieży

Wiceminister rozwoju i najbogatszy polski poseł padł ofiarą zuchwałej kradzieży. Chodzi o mieszkającego w Zakopanem polityka Zjednoczonej Prawicy – Andrzeja Guta Mostowego. Przed kilkoma dniami złodzieje ukradli z jego posesji luksusowy camper. Chodzi o VW T6 California.

Do kradzieży doszło w nocy z czwartku na piątek w centrum Zakopanego. Rodzina wiceministra rano zauważyła, że na podjeździe nie ma ich samochodu. Po sprawdzeniu nagrań z przydomowego monitoringu ustalono, że złodzieje weszli na teren posesji około godziny 3.15 w nocy. Następnie dostali się do samochodu i jakby nigdy nic odjechali nim w kierunku Nowego Targu. Złodzieje musieli już wcześniej obserwować dom i samochód. Volkswagena ukradli bowiem na tak zwaną “walizkę”. Tak mówi się o urządzeniu, które potrafi przejąć sygnał z pilota służącego do otwierania i odpalania auta.

 

Następnie z taką “walizką” można wejść do samochodu i odjechać nim, bo system komputerowy w pojeździe uważa, że w środku jest właściciel z kluczykiem. Skradzionego samochodu szuka zakopiańska policja oraz na własną rękę rodzina wiceministra. Bliscy Guta-Mostowego opublikowali w internecie zdjęcia pojazdu i apel do osób, które mogły go widzieć. Skradziona T6 California miała numery rejestracyjne KTT 1L21 i była koloru ciemnosrebrnego. To charakterystyczny samochód – jak każdy van w wersji California ma rozkładany na dachu namiot. – Gdy doszło do kradzieży, nie było mnie w Zakopanem – mówi wiceminister Gut – Mostowy. – Bardzo żałujemy tego samochodu. Cała rodzina ma piękne wspomnienia z nim związane. Jeździliśmy nim na akacje. Moja rodzina jest sześcioosobowa, dlatego korzystaliśmy z dużego auta, żeby móc wspólnie jeździć na różne uroczystości, do kościoła i na cmentarz – dodaje.

 

Skradziony samochód vw T6 California miał cztery i pół roku. To samochód 7-osobowy. W chwili kradzieży był wart mniej więcej 130 tysięcy złotych. Wiceminister Gut – Mostowy dodaje, że dopiero do niedawna pojazd był… w 100 procentach jego. – Do lutego samochód był w leasingu, więc nie uwzględniałem go w moim poselskim oświadczeniu majątkowym – mówi. – Po spłacie auta, miałem wpisać do oświadczenia majątkowego za ten rok. Mam nadzieję, że policji uda się odnaleźć vana i faktycznie będę mógł to zrobić. Polityk dodaje, że według informacji, które posiada, w ostatnich dniach w całej Polsce ukradziono nawet kilkanaście podobnych samochodów. Przyznaje, że “moda” na takie pojazdy u złodziei to efekt koronawirusa i faktu, że wiele osób jest zainteresowanych kupnem camperów, bo w dobie pandemii taka forma turystyki wydaje się atrakcyjna.

 

– Prowadzimy czynności operacyjne które mają ustalić sprawców kradzieży – informuje biuro prasowe zakopiańskiej policji. – Więcej informacji nie udzielamy. Andrzej Gut – Mostowy to były polityk Platformy Obywatelskiej, który przeszedł do Porozumienia Jarosława Gowina. Z nominacji tej partii jest wiceministrem rozwoju odpowiedzialnym za turystykę w Polsce. To on jeszcze przed pandemią COVID -19 wymyślił bony turystyczne. Polityk z majątkiem wartym około 60 mln złotych jest też najbogatszym polskim parlamentarzystą. Jego rodzina posiada hotel (wraz z wspólnikami), stację narciarską i kilka restauracji.

 

aip

COMMENTS