-1.3 C
Chicago
wtorek, 2 marca, 2021

Wiceminister przedsiębiorczości: Podniesienie płacy minimalnej to wyzwanie dla przedsiębiorców, ale rząd jest w stanie im to zrekompensować

Popularne

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa zapowiedział wsparcie dla przedsiębiorców w związku z planowanym podniesieniem płacy minimalnej. Rząd ma się dziś zająć podniesieniem płacy minimalnej do 2600 złotych od pierwszego stycznia przyszłego roku.

Wiceminister Marcin Ociepa, wiceprzewodniczący Porozumienia Jarosława Gowina, przyznał w programie pierwszym Polskiego Radia, że podwyżka płacy minimalnej będzie wyzwaniem dla właścicieli firm. „Płaca minimalna jest dzisiaj ważnym elementem budowy zasobności Polaków, szczególnie tych najmniej zarabiających” – powiedział wiceminister. Dodał, że będzie to wyzwanie dla przedsiębiorców, ale rząd jest w stanie im to zrekompensować.

Gość Jedynki podkreślił, że przedsiębiorcom ulży wprowadzenie tak zwanego proporcjonalnego ZUS-u. Chodzi o liczenie ZUS-u od dochodu firmy. Zdaniem Marcina Ociepy, proporcjonalny ZUS, postulowany od dawna przez przedsiębiorców, bardzo wiele zmieni i będzie rewolucją w systemie. „Tym rozwiązaniem jesteśmy w stanie bardzo mocno zmienić filozofię prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, a to na pewno ulży polskim przedsiębiorcom” – powiedział Marcin Ociepa.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński obiecał dalsze podnoszenie płacy minimalnej do trzech tysięcy złotych na koniec 2020 i czterech tysięcy na koniec 2023 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/PR1/Siekaj/wk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane