WHO : Europejczycy będą żyć coraz krócej ?

WHO : Europejczycy będą żyć coraz krócej ?

Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm – większość Europejczyków ma nadwagę lub jest otyłych. Na Starym Kontynencie zaobserwowano również największy odsetek ludzi spożywających alkohol i wyroby tytoniowe.
Sputniknews przytacza wyniki raportu WHO na temat stanu zdrowia w Europie. Jego wyniki nie są optymistyczne dla Europejczyków, aż 59% z nich cierpi na nadwagę lub otyłość. Okazuje się, że Europejczycy nie tylko lubią dobrze zjeść, ale też spożywają ogromne ilości alkoholu i wyrobów tytoniowych. Odsetek osób z nadwagą i otyłych waha się od 45% do 67%, odsetek palaczy wynosi 30%. Rocznie spożywają średnio 11 litrów alkoholu. WHO ostrzega, że taki styl życia skutecznie skróci długość życia Europejczyków.
-Ten raport odzwierciedla pewne optymistyczne postępy. Istnieje jednak realne ryzyko, że wszystkie osiągnięcia zostaną utracone przy obecnych wskaźnikach spożycia alkoholu i tytoniu. Dotyczy to szczególnie młodych ludzi, których średnia długość życia może być krótsza niż ich babć i dziadków – oświadczyła Dyrektor Europejskiego Biura Regionalnego WHO Zsuzsanna Jakab.COMMENTS

WORDPRESS: 0