WHO apeluje o przygotowanie się na koronawirusa

WHO apeluje o przygotowanie się na koronawirusa

Wszystkie kraje świata powinny być przygotowane na pojawienie się przypadków koronawirusa – ostrzega szef Światowej Organizacji Zdrowia. Twierdzi też, że świat znalazł się obecnie w najważniejszym momencie walki z nowym wirusem.

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus mówił na konferencji prasowej, że żaden kraj nie może sądzić, że nie dotkną go przypadki koronawirusa i ponownie zachęcał rządy, by przeanalizowały wszystkie niezbędne procedury. Dodał, że szczególnie niepokojąca jest teraz sytuacja w krajach, w których zanotowano najwięcej przypadków zakażeń. “Epidemia w Iranie, Włoszech i w Korei Południowej pokazuje do czego zdolny jest ten wirus” – podkreślił szef WHO. “Pamiętajmy jednak, że nie jest to grypa i że możemy go zwalczyć przy pomocy odpowiednich środków. Nie czas na strach. Czas na działania prewencyjne, które uratują ludzkie życie” – mówił Tedros Adhanom Ghebreyesus.

 

Szef Światowej Organizacji Zdrowia twierdzi, że najbliższe godziny i dni w Iranie, Włoszech i Korei Południowej mogą zdecydować o dalszym rozwoju wirusa. Przyznał też, że trwają rozmowy z japońskimi władzami na temat letniej olimpiady, zaplanowanej w tym kraju.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, na całym świecie wykryto już 81 tysięcy przypadków koronawirusa w 40 krajach. Najwięcej zakażonych jest w Chinach, gdzie wirus pojawił się po raz pierwszy. Wczoraj jednak, po raz pierwszy od pojawienia się patogenu, odnotowano więcej nowych zakażeń poza Chinami niż w Państwie Środka.
Wirus dotarł do Europy, na Bliski Wschód, do Stanów Zjednoczonych i do Ameryki Południowej.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Cegielski/ RTR/BBC/i mcm/w SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0