19.4 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

PO nie weźmie udziału w spotkaniu z PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Platforma Obywatelska nie weźmie udziału w przyszłotygodniowym spotkaniu organizowanym przez PiS w sprawie rozwiązania sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Zapowiedział to w Swarzędzu pod Poznaniem poseł Platformy i były minister sprawiedliwości Borys Budka.
Według niego, nowy projekt PiSu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego jest niezgodny z ustawą zasadniczą i nie realizuje zaleceń Komisji Weneckiej, o której opinię wystąpił minister spraw zagranicznych. „Jest prosta recepta na kompromis: publikacja wyroku Trybunału z 9 marca i zaprzysiężenie sędziów prawidłowo wybranych w czasie, gdy większość miała Platforma” – dodał poseł PO Borys Budka. Jego zdaniem, spotkanie organizowane przez PiS ma na celu jedynie pokazanie, że prezes Jarosław Kaczyński chce prowadzić dialog.
Poseł Budka odniósł się też do wniosku premier Beaty Szydło o powołanie komisji śledczej do zbadania funkcjonowania instytucji państwowych przy sprawie piramidy finansowej Amber Gold. „Zgodzimy się na komisję śledczą, ale jeśli zakres jej działania zostanie poszerzony” – powiedział poseł Borys Budka. Chodzi o kompleksowe wyjaśnienie nieprawidłowości w nadzorze nad rynkiem finansowym. O ile bowiem sprawa Amber Gold znalazła swój finał w sądzie, o tyle dotąd nie rozwiązano sprawy prawie 70 tysięcy osób poszkodowanych przez działalność SKOKów.
Borys Budka otworzył w Swarzędzu Klub Obywatelski. To inicjatywa działaczy Platformy.

TS/IAR/Kluczka/Merkury Poznań/pp

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520