HomeNew York

Nowy York – w weselach może uczestniczyć więcej niż 50 gości

Nowy York – w weselach może uczestniczyć więcej niż 50 gości

Sędzia federalny wydał pozytywny wyrok dla dwóch par, które dochodziły swoich praw w sądzie. Dzięki temu nowojorskie pary mogą zaprosić na swoje wesele więcej niż 50 osób.

Dwie pary Jenna DiMartile i Justin Crawford oraz Pamella Giglia i Joe Durolek złożyły pozwy w sądzie przeciwko Gubernatorowi Andrew Cuomo, 31 lipca. Podstawą ich roszczeń był fakt, że imprezy religijne nie powinny być traktowane inaczej niż protesty, ceremonie ukończenia szkoły czy restauracje.

“Przepisy zabraniające rodzinom i znajomym w uczestnictwie w ślubie i weselu podważają prawo do ślubu w wierze chrześcijańskiej” – czytamy w wydanym wyroku.

Jedynym zastrzeżeniem jest, aby lokal, który wybierzemy na swoje wesele, mógł pomieścić tyle samo gości, ile mógłby pomieścić gdyby pracował jako zwykła restauracja.

Lucas James, współwłaściciel jednej z nowojorskich restauracji mówi – “Możemy legalnie pomieścić 200 gości jednego wieczora, ale gdyby to spotkanie nazwać ślubem, to moglibyśmy przyjąć już tylko 50 gości, a to nie jest w porządku.”

 

PS

COMMENTS