14.7 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Wenezuela: Zamach na prezydenta

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Grupa opozycyjna, nazywająca siebie „Narodowym Ruchem Żołnierzy w Koszulach”, przyznała się do przeprowadzenia zamachu na prezydenta Wenezueli. Nicolas Maduro przeżył, w ataku rannych zostało siedmiu wojskowych.
„Niezgodne z żołnierskim honorem jest trzymanie u władzy tych, którzy nie tylko zapomnieli o konstytucji, ale w sposób nieprzyzwoity wykorzystują urzędy do wzbogacenia się” – napisała grupa w oświadczeniu, przekazanym jednej z opozycyjnych dziennikarek. Zamachowcy dodali, że nie można tolerować sytuacji, w której ludzie głodują, nie mają dostępu do leków, waluta nie ma żadnej wartości a system edukacji nie służy nauce, ale komunistycznej indoktrynacji. Wcześniej grupa napisała na Twitterze, że składa się z „patriotycznych wojskowych i cywilów, lojalnych wobec Wenezuelczyków, którzy chcą uratować demokrację w państwie dyktatury”.
Do zamachu doszło podczas parady wojskowej w Caracas. Gdy Nicolas Maduro przemawiał, eksplodowały ładunki wybuchowe, umieszczone na dwóch dronach. Prezydent przeżył, ale ucierpiało siedmiu żołnierzy. Nicolas Maduro oskarżył o przeprowadzenie zamachu niezidentyfikowanych finansistów ze Stanów Zjednoczonych oraz sąsiednią Kolumbię. Władze Kolumbii zaprzeczyły, że mają coś wspólnego z zamachem.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/afp&wczesn/md/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520