20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Wehikuł czasu na Politechnice Koszalińskiej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

 Wehikuł czasu pokaże, co można robić po skończeniu jednego z 26 kierunków studiów. Coś ciekawego do studiowania mogą znaleźć zarówno humaniści, jak i typowe umysły ścisłe.
Wciąż trwa rekrutacja na Politechnice Koszalińskiej. Odbywa się drogą elektroniczną. Kandydaci powinni rejestrować się w internetowym systemie rekrutacyjnym. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę uczelni: www.tu.koszalin.pl. Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na studia, kandydat musi złożyć dokumenty w odpowiednim punkcie rekrutacyjnym. Działają wszystkich kampusach: przy ul. Śniadeckich, Racławickiej i Kwiatkowskiego, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00. O indeks jakich kierunków można się starać?Na nadchodzący rok akademicki Politechnika prowadzi nabór na 26 kierunków studiów. Można rejestrować się na studia pierwszego i drugiego stopnia. Do wyboru są kierunki techniczne, ekonomiczne, humanistyczne, społeczne, artystyczne. PK kształci specjalistów z tak różnych dziedzin jak budownictwo, pedagogika, informatyka, architektura wnętrz, energetyka, europeistyka, transport, filologie i zarządzanie. Wydziały oferują kandydatom ponad sto specjalności na poszczególnych kierunkach kształcenia. Co roku szykują jakieś nowości w tym zakresie. Uczelnia zachęca młodzież do podejmowania studiów w języku angielskim. Proponuje taki profil kształcenia na inżynierii materiałowej.
Kierunek ten funkcjonuje w Politechnice Koszalińskiej od kilku lat, ale dotychczas zajęcia odbywały się tylko w języku polskim. Teraz uczelnia stworzyła ofertę zarówno dla studentów zagranicznych, jak i polskich maturzystów, którzy chcieliby podjąć kształcenie w języku obcym. Są to studia pierwszego stopnia, inżynierskie, 3,5-letnie. Natomiast na kierunku zarządzanie na Wydziale Nauk Ekonomicznych na studiach drugiego stopnia uczelnia oferuje specjalność w języku angielskim, czyli Business Management.

Na kierunku europeistyka (Wydział Humanistyczny) na studiach magisterskich zostanie utworzona specjalność w języku angielskim – komunikacja interkulturowa w biznesie. Warto też zapoznać się z nowościami w języku polskim, które szkoła oferuje. Wśród nich jest nowa specjalność Projektowanie urządzeń i technologii na kierunku inżynieria materiałowa. Na budownictwie nowe specjalności to Technologia i organizacja budownictwa oraz Budownictwo zrównoważone; na inżynierii środowiskowej utworzono specjalność Instalacje odnawialnych źródeł energii.
Na tym kierunku nowością są także Systemy i technologie inżynierii i ochrony środowiska. Jest też coś nowego dla humanistów. Na pedagogice na studiach magisterskich, nowe specjalności to: pedagogika resocjalizacyjna i socjoterapia; wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dziecka; doradztwo zawodowe i personalne. Podstawą przyjęcia na studia są wyniki matury.

Jednak na kierunkach artystycznych z przyczyn oczywistych, wciąż jest egzamin wstępny. Wszyscy niezdecydowani mogą skorzystać z bezpłatnego informatora oferowanego na stronie internetowej Politechniki Koszalińskiej i Wehikułu czasu, który pokaże zawodową przyszłość.

, foto Radosław Brzostek
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520