HomePILNE

We Włoszech liczba ofiar koronawirusa wzrosła do 14681, patogen nadal mocno uderza w Nowy Jork

We Włoszech liczba ofiar koronawirusa wzrosła do 14681, patogen nadal mocno uderza w Nowy Jork

W ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarło 766 osób zakażonych koronawirusem – podała włoska obrona cywilna. Liczba ofiar patogenu wzrosła w tym kraju do 14,681.

W ciągu ostatniej liczba zakażonych wzrosła we Włoszech o 4585. W sumie w Italii potwierdzono 119,827 przypadków zakażenia koronawirusem.

 

*

Koronowairus nadal mocno uderza w Nowy Jork. Liczba zdiagnozowanych infekcji przekroczyła tam 100 tysięcy, a liczba ofiar śmiertelnych zbliża się do 3 tysięcy. Gubernator Andrew Cuomo apeluje do rządu federalnego o większe wsparcie.

Tylko w ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork stwierdzono prawie 10 tysięcy przypadków koronawirusa. Liczba infekcji sięgnęła 102 tysięcy. Zanotowano też rekordową liczbę ofiar śmiertelnych – 562 zgony. Najbardziej dotknięta epidemią jest aglomeracja nowojorska, która obejmuje także część stanu New Jersey. Gubernator Andrew Cuomo apeluje do Białego Domu o zwiększenie pomocy w postaci respiratorów i sprzętu medycznego. Zwraca uwagę, że gdy maksymalna fala zachorowań przejdzie przez jego stan, środki te będzie można przerzucić w inne rejony kraju. „Nowy Jork jest stanie kryzysu. Pomóżcie Nowemu Jorkowi. A potem przerzućmy ten sprzęt w inne miejsce gdy fala epidemii będzie przemierzać kraj” – apelował gubernator. Andrew Cuomo wydał rozporządzenie umożliwiające przejęcie sprzętu medycznego z rejonów mniej dotkniętych przez epidemię i przerzucenie ich do aglomeracji nowojorskiej. Zaapelował do przedsiębiorców o przestawienie się na produkcję rękawic, maseczek i innych środków ochrony i obiecał, że firmy te zostaną należycie wynagrodzone.


Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton/w dw
IAR/#Cegielski/w dw

COMMENTS