HomeKultura

We Francji kolejne muzea przygotowują się do otwarcia po kwarantannie

We Francji kolejne muzea przygotowują się do otwarcia po kwarantannie

We Francji kolejne muzea przygotowują się do otwarcia dla zwiedzających. Wstęp do nich jest jest obwarowany ścisłymi rygorami sanitarnymi.

Jako pierwszy swoje podwoje otworzył zamek w Chambord – perła w koronie zamków nad Loarą. Na początku czerwca otwarto siedziby Ludwików w Wersalu i otaczające pałac ogrody. Tym śladem poszła świątynia impresjonizmu – Muzeum d’ Orsay, które poza stałymi ekspozycjami dzieł Van Gogha czy Moneta proponuje wystawę cenionego w wiktoriańskiej Anglii francuskiego malarza Jamesa Tissota. Po pokonaniu ponad sześciuset schodów można wejść na drugi poziom wieży Eiffla, gdyż windy i trzeci poziom są nieczynne.

Od dzisiaj można także zanurzyć się w świat sztuki współczesnej w Centrum Pompidou, by od 1 lipca podziwiać tam wystawę prac niedawno zmarłego artysty bułgarskiego pochodzenia – Christo. Na początku lipca będzie można odwiedzić Luwr i jedną z najbardziej urokliwych placówek muzealnych w Paryżu, otoczone oazą zieleni muzeum Rodina. Wszędzie obowiązuje rezerwacja biletów przez internet i noszenie maseczek.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Marek Brzeziński,Paryż/w hm

COMMENTS