"> Warzone z pasją. Polacy pokochali domową produkcję alkoholi! - wiadomosci.com

Warzone z pasją. Polacy pokochali domową produkcję alkoholi!

Warzone z pasją. Polacy pokochali domową produkcję alkoholi!

Domowa produkcja alkoholi to dziś coraz popularniejsze hobby. Polacy pokochali wytwarzanie w warunkach domowych piw, win i innych trunków. I choć domowa produkcja alkoholu nie jest bardzo prosta, a koszt wytworzonego trunku często przewyższa cenę alkoholu kupowanego w sklepie, liczy się tutaj pasja. Oraz możliwość eksperymentowania ze smakami.

 

Domowe manufaktury piwne i winiarskie to hobby dla koneserów, którzy chętnie testują nowe receptury i połączenia, eksperymentują z czasem fermentacji, doborem akcesoriów i dodatków. Satysfakcja, gdy uda się wytworzyć napitek o idealnym smaku i wyglądzie jest jednak nie do przecenienia.

 

Czy wytwarzanie alkoholu w domu jest legalne? Hasło „bimbrownictwo” kojarzy się z nielegalna produkcja spirytusu i wódki, konspiracją i manufakturami ukrywanymi w lesie. Tymczasem prawda o domowej produkcji alkoholu jest nieco bardziej skomplikowana. W Polsce nie ma żadnych przepisów, które zakazywałyby produkcji piwa, wina czy nalewek na własny użytek – oznacza to, że trunków takich nie możemy wprowadzać do obiegu, możemy nimi raczyć się sami i w gronie rodziny oraz przyjaciół. Zakaz dotyczy natomiast wytwarzania alkoholu etylowego – nawet na potrzeby własne. Dopuszczalna jest jednak destylacja produktów, które nie przechodziły fermentacji alkoholowej.

 

W związku z tym nie ma przeszkód, by rozwijać winiarską czy browarniczą pasję w warunkach domowych. Bez trudu też skompletujemy wszystkie potrzebne produkty i akcesoria w sklepach przeznaczonych dla hobbystów. Największą ofertę znajdziemy oczywiście w sklepach internetowych, takich jak Alembik.eu. Co znajdziemy w jego ofercie? Przede wszystkim od renomowanych producentów.

 

Drożdże gorzelniane to jeden z podstawowych produktów służących do wytwarzania w domu trunków alkoholowych. Drożdże Coobra cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród pasjonatów sztuki winiarskiej i browarniczej – turbo drożdże tej firmy to gwarancja sukcesu w produkcji domowego alkoholu. Firma ta oferuje drożdże już połączone z odpowiednią pożywką, dzięki czemu jest to świetny produkt polecany także początkującym. oferowana w sklepie Alembik także pochodzi od wiodącego producenta. Zaprawki do alkoholu marki Svenska Olbolaget AB pozwalają uzyskać trunek o idealnie wyważonym smaku i zapachu.

 

Zaprawka do wódki może być na przykład o smaku rumu czy ginu, w ofercie znajdziemy też zaprawki do wódki z rodzaju whisky. to produkt, bez którego nie może obyć się żadna domowa manufaktura winiarska. Dzięki dobrej prasie bez trudu rozdrobnimy owoce, przygotowując je do fermentacji alkoholowej. Należy jednak pamiętać, że mechaniczne rozdrabnianie owoców będzie łatwiejsze, jeśli użyjemy tez środka działającego chemicznie, rozkładającego pektyny. Tego rodzaju dodatki także znajdziemy w ofercie sklepu Alembik.eu.

 

W domowej produkcji alkoholi liczy się nie tylko finalny smak, ale też całościowa otoczka. Chodzi przecież nie tylko o to, by po prostu wyprodukować mocny alkohol, na przykład na destylaty i inne wyroby alkoholowe pozwoli nadać naszym domowym produktom unikalny wygląd. Oczywiście etykiety można projektować samodzielnie, jednak w ofercie sklepu Alembik znajdziemy bogatą ofertę wzorów, które bardzo atrakcyjnie prezentują się na butelkach domowych alkoholi. Można na nich zamieścić na przykład takie informacje, jak rocznik, skład czy smak trunku, a także jego nazwę, jaką sami wymyślimy.

 

Tak oznaczone butelki będą prawdziwą ozdobą domowego barku czy piwniczki. Przydadzą się też, gdybyśmy chcieli podarować komuś w prezencie produkt z naszej domowej manufaktury. W sklepach internetowych takich jak Alembik.eu znajdziemy oczywiście nie tylko wymienione wyżej produkty. Bez trudu skompletujemy w nich cale wyposażenie naszej domowej manufaktury alkoholowej. Możemy też zawsze liczyć na porady i wsparcie obsługi sklepu, którą tworzą prawdziwi miłośnicy i eksperci znający się na sztuce domowego wytwarzania napojów alkoholowych.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0