HomeKultura

Warszawskie Wianki nad Wisłą odbędą się 25 czerwca

Warszawskie Wianki nad Wisłą odbędą się 25 czerwca

Koncerty gwiazd, warsztaty artystyczne i widowiskowy pokaz fajerwerków. Jubileuszowe Wianki nad Wisłą zbliżają się wielkimi krokami.

Największa otwarta, plenerowa impreza w Warszawie odbędzie się 25 czerwca. Podzamcze zapełni się jak zwykle tysiącami osób, które świętować będą tradycję Nocy Świętojańskiej i najdłuższy dzień w roku. Tradycyjnie już świętowaniu towarzyszyć będą koncerty gwiazd. Impreza zakończy się o północy, hucznym pokazem sztucznych ogni.

Zeszłoroczna impreza podzielona była na trzy unikalne strefy: Wisło Wianki, Retro Wianki i Eko Wianki. W każdej z nich można było wziąć udział w innych atrakcjach. Nie inaczej zapowiada się tegoroczna edycja. – W tym roku również szykujemy nowe atrakcje, które, mamy nadzieję, przypadną do gustu „wiankowiczom”.

Planujemy działania na Wiśle i obydwu brzegach – na plaży przy klubie La Playa oraz na Bulwarach im. Karskiego po stronie Podzamcza. Poza tym przygotowujemy największy piknik świętojański oraz strefę Retro – mówi w imieniu organizatorów Katarzyna Adamska, Kierownik Działu Reklamy i Promocji Stołecznej Estrady.

Wianki to największa darmowa impreza plenerowa w stolicy. Odbywające się przy jej okazji wydarzenia i koncerty gwiazd przyciągają co roku tysiące warszawiaków, a także turystów z różnych stron świata. W zeszłym roku na wiankowej scenie mogliśmy podziwiać między innymi GrubSona, Macieja Maleńczuka czy Warszawskie Combo Taneczne. Na estradzie pojawili się również Halina Frąckowiak, Urszula Dudziak i Ania Rusowicz. Tegoroczny skład artystów zostanie podany w drugiej połowie maja.

aip,foto Szymon Starnawski

 

COMMENTS