HomeMazowieckie

Warszawa: Zniżki na reklamy wyborcze w autobusach miejskich dla kandydatów PO. PiS domaga się wyjaśnień od Trzaskowskiego

Warszawa: Zniżki na reklamy wyborcze w autobusach miejskich dla kandydatów PO. PiS domaga się wyjaśnień od Trzaskowskiego

Prawo i Sprawiedliwość domaga się wyjaśnień od prezydenta Warszawy w sprawie zniżek na reklamy wyborcze w autobusach miejskich dla kandydatów Platformy Obywatelskiej. Politycy PiS powołują się na artykuł w “Do Rzeczy”. Z ustaleń tego tygodnika wynika, że Miejskie Zakłady Autobusowe podczas ubiegłorocznej kampanii do wyborów samorządowych udzielały osobom startującym z list PO nawet 80 proc. zniżek.

Zdaniem posła PiS Pawła Lisieckiego działania te mogły narazić spółkę oraz budżet miasta na duże straty. Polityk tłumaczy, że jego partia dotarła do kilku faktur, na których widnieje informacja na temat 80 proc. zniżki.
Warszawski radny PiS Tomasz Herbich uważa, że sytuacja ta jednoznacznie wskazuje na nadużycia władzy i wykorzystywanie spółki miejskiej do promocji konkretnych polityków. Tomasz Herbich zapowiedział, że na najbliższej sesji Rady Miasta jego klub złoży wniosek, aby sprawą zajęła się także komisja rewizyjna.
Do sprawy odniósł się prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski tłumaczy, że zniżki były przewidziane dla wszystkich komitetów. Prezydent Warszawy poinformował, że oprócz Platformy Obywatelskiej, skorzystali z nich także kandydaci SLD, Jan Śpiewak oraz Bezpartyjni Samorządowcy. Rafał Trzaskowski podkreślił, że pozostałe komitety nie były zainteresowane reklamą w autobusach miejskich.
Rafał Trzaskowski zapowiedział, że także w kolejnych kampaniach zniżki będą dotyczyły wszystkich komitetów wyborczych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/K.Tokarczyk M.Fabisiak/ap/kjCOMMENTS