HomeMazowieckie

Warszawa: Zatrzymano heroinę o wartości 200 tysięcy złotych

Warszawa: Zatrzymano heroinę o wartości 200 tysięcy złotych

Funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie na Lotnisku Chopina zatrzymali heroinę o szacunkowej wartości hurtowej 200 tysięcy złotych.

Narkotyki przewoziła 26-letnia Kongijka, która podróżowała z Madagaskaru do Polski. Podróżna zwróciła uwagę funkcjonariuszy nerwowym zachowaniem oraz tym, że próbowała przekierować swój bagaż do Włoch. Jak się okazało, podczas kontroli, funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu ujawniono biały proszek, który, po przebadaniu narkotestem, okazał się być heroiną. Podejrzana została przewieziona do szpitala, gdzie badanie tomograficzne wykluczyło obecność środków odurzających wewnątrz organizmu. Kobieta została aresztowana na 3 miesiące. Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lat.

Według funkcjonariuszy specjalizujących się w ujawnianiu narkotyków, zatrzymana heroina jest bardzo wysokiej czystości. Z takiej ilości można byłoby wyprodukować nawet 3500 porcji o kilkukrotnie wyższej wartości detalicznej niż hurtowa.

IAR/komunikat KAS/vey/mitro/

COMMENTS