10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Warszawa. Ursus: Deweloper chciał wyciąć prawie 700 drzew. Teraz wycofał wniosek

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dokładnie 690 drzew – tyle, pod budowę osiedla, chciał wyciąć deweloper. To efekt nowej ustawy mieszkaniowej, zgodnie z którą można wycinać zdecydowanie łatwiej. 

W Ursusie, przy ul. Ryżowej, deweloper chciał zbudować siedem bloków. Jak ustalił portal tvnwarszawa.pl miały powstać w ramach specustawy, tzw. lex deweloper, która weszła w życie w sierpniu. Zgodnie z jej założeniami budować można szybciej, ale – jak przekonują niektórzy – często ma to swoje negatywne skutki. W tym przypadku deweloper chciał wyciąć aż 690 drzew, a w zamian zasadzić jedynie 27. Zamiast tego miałby powstać parking na 102 samochody nad ziemią i 769 pod. Sprawę już we wrześniu komentował wiceprezydent Michał Olszewski.

 

– Jeden z pierwszych wniosków złożonych w ramach lex deweloper w Warszawie zakłada wycinkę… 1158 drzew i krzewów. W zamian deweloper proponuje nasadzenie 27 drzew – pisze Olszewski. – Nie jest jedyny [wniosek – red.] który do nas wpłynął, ale chyba najbardziej skrajny – dodaje.

 

Ostatecznie deweloper wycofał się ze swojej propozycji. Jak ustalił portal tvnwarszawa.pl to nie jedyna inwestycja powołująca się na nową specustawę. W podobny sposób deweloperzy chcą budować przy ul. Bieżuńskiej (Targówek), Przerywanej (Bemowo) i Narwik (Ursus). Czy to oznacza masową wycinkę drzew w Warszawie, co gorsza zgodnie z przepisami prawa?

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520