HomeMazowieckie

Warszawa: Trzaskowski odwołuje wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone burmistrzowi dzielnicy Włochy. PO zawiesza go w prawach członka partii

Warszawa: Trzaskowski odwołuje wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone burmistrzowi dzielnicy Włochy. PO zawiesza go w prawach członka partii

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odwołał wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone burmistrzowi dzielnicy Włochy – poinformował Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy miasta stołecznego Warszawy. Decyzja ma związek z zatrzymaniem burmistrza przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Dziś rano funkcjonariusze CBA zatrzymali burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy, Artura W. oraz biznesmena, dewelopera Sabriego B. Zatrzymania dokonano po wręczeniu samorządowcowi 200 tysięcy złotych łapówki w zamian za korzystną decyzję dotyczącą warunków zabudowy.

Dokonano także przeszukania w gabinecie burmistrza i siedzibach firm należących do biznesmena. Zabezpieczono tam dokumentację i nośniki danych, które mają być dowodami w sprawie.

 

*

Lider Platformy Obywatelskiej w Warszawie Marcin Kierwiński poinformował, że burmistrz dzielnicy Włochy Artur W. został zawieszony w prawach członka partii. Lokalny polityk PO został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Biuro poinformowało, że do zatrzymania doszło na gorącym uczynku, tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych łapówki od dewelopera.

Marcin Kiewiński powiedział, że w tej sprawie czeka na więcej informacji ze strony organów ścigania. Dodał, że do tego czasu rzecznik dyscypliny partyjnej zawiesił Artura W. w prawach członka Platformy Obywatelskiej. “Dalsze kroki w tej sprawie partia podejmie po uzyskaniu kolejnych informacji” – powiedział.

Radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się odwołania Artura W. z funkcji. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odwołał wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone burmistrzowi dzielnicy Włochy – poinformował Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy miasta stołecznego Warszawy.

Razem z burmistrzem CBA zatrzymało też biznesmena, dewelopera Sabriego B. Funkcjonariusze Biura przeszukali gabinet burmistrza i siedziby firm należących do biznesmena. Zabezpieczono tam dokumentację i nośniki danych, które mają być dowodami w sprawie.

 

IAR/Naukowicz/jf/sk

IAR/kwi/jj

COMMENTS