HomeMazowieckie

Warszawa: Trzaskowski o budowie mieszkań, Jaki o budowie metra

Warszawa: Trzaskowski o budowie mieszkań, Jaki o budowie metra

Rafał Trzaskowski zapowiada wsparcie dla rodzin, które mieszkają w Warszawie, bądź zamierzają z nią związać swoją przyszłość. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy mówił podczas konferencji prasowej o programie mieszkaniowym “Twój dom – Warszawa”. Powiedział, że jeśli wygra wybory, najważniejszą sprawą będzie budowa tanich mieszkań na wynajem “dla rodzin szukających swoje kąta w Warszawie”. W myśl propozycji, w stolicy ma się budować 1500 takich mieszkań rocznie, a wynajęcie metra ma kosztować około 25 złotych. “W praktyce do średniego mieszkania – około 50 metrów kwadratowych – miasto będzie dopłacało około tysiąca złotych” – mówił Rafał Trzaskowski.

Według kandydata Koalicji Obywatelskiej, jedno z takich osiedli mogłoby powstać w miejscu zajezdni autobusowej przy ulicy Stalowej na warszawskiej Pradze Północ. Zajezdnia ma być przeniesiona na Białołękę.

Rafał Trzaskowski dodał, że jeżeli zostanie prezydentem stolicy, zwiększy do 100 tysięcy zasób mieszkań socjalnych i komunalnych dla najbardziej potrzebujących. Zadeklarował też pomoc w uzyskaniu takich lokali.


 

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiedział, że jeśli wygra wybory, w Marysinie Wawerskim powstanie stacja metra. Na rogu ulic Korkowej i Stepowej przekonywał, że zrealizuje swoje obietnice. Powtórzył, że jeśli zostanie prezydentem stolicy natychmiast rozpocznie budowę trzeciej i czwartej linii metra.
“To będzie mniej więcej tak samo, jak z programem 500+. Platforma mówiła, że to jest nie do zrobienia, okazało się, że mieliśmy rację” – powiedział kandydat na prezydenta. Podkreślił, że to będzie jeden z najważniejszych jego programów.

Patryk Jaki zarzucił swojemu głównemu konkurentowi Rafałowi Trzaskowskiemu niekonsekwencję w przedstawianiu planów rozwoju komunikacji w stolicy. Według niego, bardzo ważne jest to, żeby prezydent miasta był przewidywalny. “Nie może co trzy tygodnie zmieniać zdania, tak jak mój szanowny konkurent, raz mówi, że chce tramwaj, mówi, że trzecia i czwarta linia metra to jest coś niewiarygodnego a potem sam to proponuje i dokłada jeszcze piątą linię metra” – podkreślił .

Patryk Jaki przypomniał, że w roku 2006 roku Platforma Obywatelska obiecywała ogromną rozbudowę warszawskiego metra. Według kandydata Zjednoczonej Prawicy, nie wywiązała się z tych obietnic. Podczas briefingu pokazano plany rozbudowy metra PO z 2006 roku wraz ze wspólnym zdjęciem Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rafała Trzaskowskiego.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 4 listopada.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Naukowicz/af/jj

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Góra/jj

COMMENTS