HomeMazowieckie

Warszawa: Siedziba PiS obrzucona balonikami z farbą

Warszawa: Siedziba PiS obrzucona balonikami z farbą

Warszawska siedziba Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej po marszu pod hasłem “Czarna środa” została obrzucona balonami wypełnionymi różową farbą. “Nikomu nic się nie stało, ale uszkodzona została elewacja przy wejściu do budynku” – powiedział IAR Mariusz Mrozek ze stołecznej policji. 

Do zdarzenia doszło podczas zakończenia demonstracji, kiedy jej uczestnicy zaczynali się rozchodzić. Balonikami i woreczkami z farbą rzucało kilka osób. Na razie zatrzymana została jedna osoba, tożsamość pozostałych jest ustalana. Administrator budynku poinformował, że złoży zawiadomienie dotyczące uszkodzenia mienia. Także w tym kierunku prowadzone będą działania policji.
Protesty pod hasłem “Czarna środa” zostały zorganizowane w reakcji na decyzję Sejmu, który w ubiegłym tygodniu w pierwszym czytaniu odrzucił projekt “Ratujmy Kobiety 2017”, a do dalszych prac w komisji skierował projekt Komitetu “Zatrzymaj Aborcję”. W demonstracji w Warszawie- według policji- w kulminacyjnym momencie brało udział 1,5 tysiąca osób. Marsz przeszedł sprzed siedziby PO, do siedziby Nowoczesnej, a zakończył się przed siedzibą PiS.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)vey/dyd

 

[fot. TVP Info – screenshot]

COMMENTS