28 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Warszawa: Rozpoczął się drugi dzień Narodowego Pokazu Koni Arabskich

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Na warszawskim Torze Wyścigów Konnych rozpoczął się drugi dzień Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi. Przed sędziami i publicznością prezentują się klacze w siedmiu klasach wiekowych z najlepszych stadnin w Polsce. Wcześniej na torze Służewiec rozpoczął się rajd koni arabskich, a na 14.30 zaplanowano gonitwy.
Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że deszczowa pogoda nie była przeszkodą do rozpoczęcia pokazu. Zaznaczył, że komisja techniczna uznała, że „można prowadzić pokaz w takich warunkach”. Dodał, że liczy na to, że – zgodnie z prognozami – w ciągu najbliższych godzin niebo się rozpogodzi i „przynajmniej widzom będzie łatwiej oglądać”.
Tomasz Chalimoniuk podkreślił, że prezentacja klaczy to najistotniejszy element Narodowego Pokazu. Najlepsze z nich powalczą o tytuł Narodowego Czempiona. „To klacze później na aukcjach są sprzedawane za najwyższe kwoty, więc dzisiaj jest pokaz tych skarbów rodowych poszczególnych hodowców”- wyjaśnił. Dodał, że najlepsze konie, które uzyskują tytuł narodowych czempionów, później startują na całym świecie, a ich wartość, z każdym wygranym czempionatem, rośnie.
Narodowy Pokaz Koni Arabskich rozpoczęły wczoraj prezentacje ogierów z najlepszych stadnin w Polsce. Weekend z końmi arabskimi zakończy się jutro.
Patronem medialnym pokazów na Służewcu jest Polskie Radio.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Agnieszka Jasik/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520