Warszawa: Ratusz chce wydać milion 800 tysięcy złotych na szkolenia dla kierownictwa. A tymczasem “obcinane są wydatki na cele społeczne”

Warszawa: Ratusz chce wydać milion 800 tysięcy złotych na szkolenia dla kierownictwa. A tymczasem “obcinane są wydatki na cele społeczne”

Warszawski radny z Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Kaleta krytycznie wypowiada się o przetargu na szkolenia dla kierownictwa stołecznego Ratusza. O sprawie pisał wczoraj Super Express. Na szkolenia, przede wszystkim medialne, Ratusz chce wydać milion 800 tysięcy złotych.

Sebastian Kaleta podkreśla zaskoczenie zarówno wysokością kwoty, jak i celem szkoleń. Powiedział, że kierownictwo Ratusza to “rzekomo najbardziej wykwalifikowane osoby, które potrafią sobie radzić również w sytuacjach kryzysowych” w kontaktach z mediami.

Warszawski radny dodał, że jednocześnie obcinane są wydatki na cele społeczne. Wskazał, że w ostatnich tygodniach pojawiły się między innymi informacje o zmniejszeniu wydatków na pomoc dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Sebastian Kaleta zapowiedział, że radni PiS będą apelować do Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, żeby miasto zrezygnowało z przetargu. Polityk chce też, żeby Komisja Rewizyjna skontrolowała wydatki z ostatnich lat na szkolenia medialne i kampanie promocyjne realizowane na zlecenie stołecznego Ratusza.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVP Info/A.Augustyniak/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0