13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Warszawa przyszłości: muzea, wieżowce i nowe place. Takie będzie miasto w 2020 roku!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nowe skwery, wieżowce i muzea. Jak będzie wyglądała Warszawa w 2020 roku? Możemy to sprawdzić przyglądając się kolejnej już panoramie miasta przyszłości. 

Panorama Warszawy przyszłości namalowana została techniką akwareli. Obraz namalowany przez dr. inż. arch. Michała Suffczyńskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej przedstawia miasto w 2020 roku, po ukończeniu wszystkich zapowiedzianych inwestycji w centrum. W sumie dodano prawie 90 nowych budynków i obiektów, które w tej chwili się budują, bądź są w planach. Wśród wrysowanych inwestycji znalazło się m. in. nowe centrum Woli z centrum handlowym Towarowa 22 oraz wieżowcami: The Warsaw Hub, Spark, Generation Park i Spinnaker. Widzimy też ukończone Browary Warszawskie, Norblin. Na przeciw Dworca Centralnego zauważalna jest 310-metrowa wieża Varso.

 

Z oddali możemy zauważyć również nową ulicę Marszałkowską. Stoi przy niej rotunda, J44, Centrum Marszałkowska, a bliżej Pałacu Kultury także Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Nad brzegiem Wisły pojawiły się nowe bulwary warszawskie oraz kompleks muzeów na Cytadeli Warszawskiej. Na prawym brzegu Wisły znalazł się spektakularny Port Praski, czyli kompleks osiedlowo-biznesowo-rozrywkowy z przystanią i promenadą, a także Koneser, który zamykać będzie nową oś spacerową powstałą w wyniku wybudowania pieszej kładki przez Wisłę.

Piotr Wróblewski aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520