Warszawa: Przyjazny urząd według Patryka Jakiego – wizyty domowe urzędników, wydłużone godziny pracy

Warszawa: Przyjazny urząd według Patryka Jakiego – wizyty domowe urzędników, wydłużone godziny pracy

Wizyty domowe urzędników, wydłużone godziny pracy Wydziałów Obsługi Mieszkańców oraz asystenci klienta w urzędach – tak według Patryka Jakiego ma wyglądać przyjazny urząd. Podczas konferencji prasowej kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy przedstawił pierwszą część zmian, które chce wprowadzić w miejskich urzędach jeśli wygra jesienne wybory samorządowe.

Patryk Jaki mówi, że jego propozycja to zmiana filozofii myślenia o pracy urzędników: “jestem przekonany, że urząd miasta może pracować inaczej, lepiej niż do tej pory, dlatego chciałbym zadeklarować, że jeżeli zostanę prezydentem Warszawy to urząd miasta będzie przyjazny dla obywatela”.

Obecny na spotkaniu radny dzielnicy Praga Południe Dariusz Lasocki z Prawa i Sprawiedliwości proponowane zmiany określił mianem rewolucyjnych. “W Warszawie setki tysiecy osób są w pewien sposób wykluczone, są to osoby starsze, są to też osoby, które borykają się z problemem reprywatyzacji. One nie były słuchane w urzędach i miały barierę nie do przeskoczenia między nimi a urzędnikami. Ta zmiana jest potrzebna, żeby mieszkańcy poczuli, że urząd jest dla nich i że urząd jest bliski” – powiedział Dariusz Lasocki.

Patryk Jaki zapowiedział ,że w przypadku wygranej zamierza rozliczyć się z pracownikami Ratusza odpowiedzialnymi za reprywatyzację.Szeregowi urzędnicy nie będą musieli obawiać się utraty pracy. “Jedyne co im grozi jak przyjdę do urzędu to awans, to znaczy do tej pory było tak, że jeżeli nie miało się układów to nie można było awansować i my to zmienimy” – mówił Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości dodał, że dziesięć pierwszych decyzji personalnych będzie dotyczyć awansów, zmiany natomiast mogą nastąpić na stanowiskach kierowniczych.
Na piątek Patryk Jaki zapowiedział przedstawienie kolejnych propozycji zmian w urzędach.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jolanta Turkowska/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0