15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Warszawa: Kontrola w firmie Arriva ujawniła pewne nieprawidłowości. Potwierdzono obecność u kierowcy pochodnej mefedronu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur poinformował, że wstępne wnioski z trwającej od maja planowej kontroli w firmie Arriva – jednego z operatorów świadczących usługi transportu publicznego dla Warszawy – wskazują na „pewne nieprawidłowości”, jeśli chodzi o normy czasu pracy kierowców.

Wyjaśnił, że inspektorzy sprawdzali uprawnienia około 1200 kierowców tego przewoźnika. Jak mówił, około 120 kierowców jest podanych dokładnej analizie między innymi pod kątem przestrzegania norm czasu pracy. Dodał, że „kontrolujący wyjaśnią także wątpliwości dotyczące pojazdów”. Alvin Gajadhur doprecyzował, że ponad 20 pojazdów Arrivy nie ma ciągłości badań technicznych. Zastrzegł, że Inspekcja musi to wyjaśnić i ustalić, czy pojazdy w tym czasie, kiedy nie miały ważnych badań technicznych, poruszały się po drogach publicznych przewożąc pasażerów, czy na przykład stały na warsztacie i były remontowane. „To jeszcze musi być ustalone” – podkreślił Alvin Gajadhur.
W ciągu ostatnich dwóch tygodni kierowcy pracujący dla Arrivy w Warszawie, będąc pod wpływem narkotyków, spowodowali dwa wypadki. W ich wyniku zginęła jedna osoba.

Główny Inspektor Transportu Drogowego poinformował, że od początku roku wykonano niemal 2300 kontroli
w firmach realizujących przewozy w ramach komunikacji miejskiej.

 

*

 

Opinia z zakresu badań toksykologicznych u kierowcy warszawskiego autobusu miejskiego potwierdziła obecność substancji psychotropowej pochodnej mefedronu. Informację przekazała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Prokuratura oczekuje na pełne wyniki badań toksykologicznych zabezpieczonych dowodów.

Rzeczniczka PO w Warszawie, prokurator Mirosława Chyr poinformowała, że postępowanie dotyczące wtorkowego wydarzenia z udziałem autobusu linii 181 prowadzone jest w kierunku spowodowania przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji oraz posiadania substancji psychotropowej.

Kierujący autobusem został zatrzymany po przeprowadzeniu badania „narkotesterem”. Badanie to wykazało obecność substancji psychotropowej w organizmie. Zatrzymany potwierdził w obecności policjantów, że po raz ostatni spożywał amfetaminę 3 lipca.

W toku przeprowadzonych czynności zabezpieczono substancję psychotropową w postaci amfetaminy, a także akcesoria, które mogą być wykorzystywane przy zażywaniu narkotyków.

 


IAR/ PO Warszawa/ #Kurek/w kj
IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/d jl/w dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520