HomeMazowieckie

Warszawa. Hasło Trzaskowskiego: “Warszawa dla wszystkich”. Dla mafii reprywatyzacyjnej też…? [WIDEO]

Warszawa. Hasło Trzaskowskiego: “Warszawa dla wszystkich”. Dla mafii reprywatyzacyjnej też…? [WIDEO]

“Warszawa dla wszystkich” – to oficjalne hasło kampanii Rafała Trzaskowskiego. Na briefingu prasowym kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy przedstawił też billboard kampanii ze swoim wizerunkiem, umieszczonym na tle Starego Miasta.

Trzaskowski zaznaczył, że jego hasło wyborcze oznacza “otwartość, niedyskryminację i wyrównywanie szans”. Jak mówił, chce wyrównywać szanse między innymi poprzez rozwój komunikacji miejskiej w dzielnicach gorzej skomunikowanych niż na przykład Ursynów. Program adresuje do wszystkich warszawiaków, w tym również rodzin. “To jest program, który też jest nastawiony przede wszystkim na wyrównywanie szans wszystkich, którzy chcą skorzystać z tańszych mieszkań na wynajem, z szans edukacyjnych” – przekonywał kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Rafał Trzaskowski powiedział, że jego kolejna inicjatywa “18 dzielnic – jedna Warszawa” też jest dedykowana idei zawartej w haśle wyborczym. Podkreślił, że warszawiacy, bez względu na to, w jakiej dzielnicy mieszkają, “powinni mieć dokładnie takie same szanse”. Przekonywał, że przygotował “jeden program dla całej Warszawy”, ale też 18 programów dzielnicowych.

Kandydat na prezydenta stolicy podkreślił znaczenie miejsca, w którym spotkał się z dziennikarzami, czyli bulwarów nad Wisłą, skąd jest widok na Stare Miasto. Jak mówił Rafał Trzaskowski, to miejsce, które “łączy ze sobą tradycję, historię oraz nowoczesność”. Przypomniał też swoją propozycję schowania części Wisłostrady w tunelu i stworzenia nowego parku na wysokości Starego Miasta. Rafał Trzaskowski, pytany przez dziennikarzy o koszt inwestycji, powiedział, że wyniesie on 1,5 miliarda złotych, ale będzie rozłożony na wiele lat.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Agnieszka Jasik/dabr

COMMENTS