Warszawa: Czy konstrukcja zapasowego rurociągu jest bezpieczna?

Warszawa: Czy konstrukcja zapasowego rurociągu jest bezpieczna?

Wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa powiedziała, że konstrukcja zapasowego rurociągu prowadzonego przez most pontonowy na Wiśle w Warszawie jest sprawdzana przez wiele instytucji. Jak tłumaczy wiceminister, celem jest jak najszybsze uruchomienie awaryjnego rurociągu.

Według wiceminister Moskwy, działania są prowadzone z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa. Na każdym etapie są angażowane instytucje publiczne, które mogą standaryzować i sprawdzać prowadzone procesy. Działa Instytut Badawczy Dróg i Mostów, most był sprawdzany przez Wojskową Akademię Techniczną, a do kontroli zgrzewania i funkcjonowania rur został zaangażowany Instytut Nafty i Gazu.
Ścieki zapasowym rurociągiem mają popłynąć jutro wieczorem lub w niedzielę rano. Dziś rury są wprowadzane na most. Trwa przygotowanie miejsca, w którym staną pompy.
Dziesiąty dzień do Wisły w Warszawie wpada 260 tysięcy metrów sześciennych ścieków na dobę, po awarii kolektorów umieszczonych pod dnem rzeki. Zapasowy rurociąg ma działać do czasu naprawy właściwego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Aneta Pawłowska-Krać/Rita/sjoCOMMENTS

WORDPRESS: 0