HomePOLSKAWarmińsko-Mazurskie

Warmińsko-mazurskie – Kobieta zginęła pod kołami ciężarówki

Warmińsko-mazurskie – Kobieta zginęła pod kołami ciężarówki

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19.20 na drodze krajowej nr 65, w miejscowości Gąski. Starsza kobieta zginęła pod kołami ciężarówki.

Wieczorem, około godz. 19.20, w miejscowości Gąski, na drodze krajowej między Oleckiem a Ełkiem doszło do wypadku. Starsza kobieta została potrącona przez pojazd ciężarowy SCANIA. Niestety kobieta zginęła na miejscu. Pracujący na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady zdarzenia, które zostaną wykorzystane w dalszym śledztwie. W związku z tym, że w wypadku uczestniczył pojazd ciężarowy pracę Policji wsparła Inspekcja Transportu Drogowego z Ełku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że ofiara wtargnęła na drogę prosto pod nadjeżdżający samochód. Kierujący ciężarówką był trzeźwy.

Kilka chwil przed wypadkiem inny kierowca chciał powiadomić policję o błąkającej się drogą po zmroku kobiecie, która nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych. W tym celu zatrzymał się, odprowadził pieszą w bezpieczne miejsce i zaczął parkować swój pojazd ciężarowy, żeby potem powiadomić Policję. Niestety po chwili usłyszał pisk opon i uderzenie. Kobieta najprawdopodobniej ponownie weszła na drogę prosto pod nadjeżdżający pojazd. Wszelkie okoliczności i przyczyny wypadku zostaną wyjaśnione podczas śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olecku.

foto, Archiwum

COMMENTS