Waltzowie chcą oddać Warszawie ponad 2 miliony złotych

Waltzowie chcą oddać Warszawie ponad 2 miliony złotych

Andrzej i Dominika Waltzowie, czyli mąż i córka prezydent stolicy, zadeklarowali zwrot miastu Warszawie ponad dwóch milionów złotych. Chodzi o środki, które pozyskali ze sprzedaży swoich udziałów w kamienicy przy Noakowskiego 16. To odpowiedź na decyzję Komisji Weryfikacyjnej, która uznała, że do przekazania kamienicy w prywatne ręce doszło z rażącym naruszeniem prawa. 

O złożeniu w Ministerstwie Sprawiedliwości pism z pytaniem o numer rachunku bankowego, na który mieliby wpłacić pieniądze poinformował na swojej stronie mąż prezydent stolicy. Dziś członkowie komisji weryfikacyjnej to potwierdzili. Sebastian Kaleta zwrócił uwagę na element poszanowania prawa. “Można powiedzieć, że pan Andrzej Waltz skaładając to oświadczenie szanuje obowiązujące prawo, komisja szanuje natomiast to, że pan Waltz chce się od decyzji komisji odwołać” – poinformował Sebastian Kaleta.
Poseł Paweł Lisiecki dodał, że kamienica nigdy nie powinna zostać przekazana rodzinie Waltzów. “Wszelkie środki pochodzące ze sprzedaży tej kamienicy również nie powinny należeć do beneficentów wymienionych w decyzji zwrotowej. Pieniądze powinny wrócić do miasta, z nich powinny pochodzić środki na odszkodowania dla lokatorów” – powiedział Paweł Lisiecki.
22 grudnia komisja weryfikacyjna orzekła, że beneficjenci reprywatyzacji kamienicy przy Noakowskiego 16 zostali zobowiązani do zwrotu miastu ponad 15 mln złotych. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Na razie deklarację zwrotu pieniędzy złożyli jedynie Andrzej i Dominika Waltzowie. Każde z nich na transakcji sprzedaży spółce Fenix kamienicy przy Noakowskiego 16 zarobiło ponad milion złotych.
Waltzowie w pismach złożonych wczoraj w Ministerstwie Sprawiedliwości zapowiedzieli odwołanie do sądu od grudniowej decyzji komisji weryfikacyjnej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jolanta Turkowska/gaj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0