HomeUSA

Walmart skraca godziny pracy i wprowadza reglamentację towarów

Walmart skraca godziny pracy i wprowadza reglamentację towarów

Drugi raz w tym tygodniu Walmart ogranicza godziny otwarcia swoich sklepów oraz wprowadza reglamentację niektórych towarów. Wszystko z powodu koronawirusa, który coraz bardziej utrudnia życie mieszkańców nie tylko Stanów Zjednoczonych ale całego świata.

 

Od dziś sklepy Walmart czynne będą od 7 rano do 8:30 wieczorem. Z kolei od 24 marca do 28 kwietnia sklepy te w każdy wtorek będą miały wydzielona godzinę na zakupy wyłącznie dla osób starszych, które ukończyły 60-lat. We wtorki Walmart otwarty będzie dla nich od 6 do 7 rano. Specjalne godziny na zakupy dla seniorów wyznaczyło już wiele innych sklepów. Właśnie starsze osoby najbardziej narażone są na zachorowanie na koronawirusa, który zwłaszcza w przypadku przewlekłych chorób układu oddechowego i innych schorzeń może być wyjątkowo niebezpieczny.

Walmart w specjalnym oświadczeniu informuje również o wprowadzeniu limitów zakupów niektórych towarów. Reglamentacją objęte będą towary w niektórych kategoriach, między innymi produkty papierowe, mleko, jajka, środki czyszczące, środki dezynfekujące do rąk, wodę, pieluchy, chusteczki, preparaty i żywność dla niemowląt.

O szczegółach poinformowała Dacona Smith, wiceprezes wykonawczy i dyrektor operacyjny, Walmart U.S.  Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

BK

COMMENTS