HomeCiekawostki

Na wakacje kupujemy… auta

Na wakacje kupujemy… auta

Często przyspieszamy decyzję o zakupie auta, aby nowym samochodem pojechać na zaplanowane wakacje – zauważają eksperci rynku motoryzacyjnego. Trzy najpopularniejsze przed tegorocznymi wakacjami auta to Hyundai Tucson, Ford S-MAX i Ford Galaxy.

Według raportu „Plany wakacyjne Polaków”, wybierając środek transportu na wakacje najczęściej stawiamy na samochód. W 2016 roku aż 69 proc. Polaków wybierających się w podróż po kraju i 26 proc. jadących za granicę, wybrało właśnie auto. Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku będzie podobnie. Samochód cieszy się tak dużą popularnością, ponieważ pozwala decydować o tym, jak spędzamy czas. Poczucie niezależności i swobody, jakie daje podróżowanie autem, jest na tyle ważne, że okres przedwakacyjny, to często moment, w którym decydujemy się na zakup samochodu. – Popularność samochodów jako wakacyjnego środka transportu wyraźnie przekłada się na wzrost zainteresowania klientów ich zakupem. Przed wakacjami obserwujemy zwiększoną liczbę zapytań o crossovery, SUVy, duże kombi i vany, szczególnie te 7 i 9-osobowe. Bardzo popularne są modele Hyundai Tucson, Hyundai i40 kombi czy Fordy S-MAX i Galaxy. To auta przestronne, z pojemnym bagażnikiem, a przy tym dość ekologiczne i tanie w eksploatacji – mówi Kamil Szuliński, Master1.pl.

 

ZaSUVaj na wakacje

 

Powodzeniem wśród chcących podróżować na wakacje samochodem, cieszą się także wyższej klasy komfortowe i bezpieczne SUV-y. To m.in. najbardziej popularny model 2016 roku, czyli Volvo XC60, a także Nissan X-Trail czy modele Land Rovera i Jaguara. Taki wybór nie dziwi, bo to auta dobre do dalekich podróży, które gwarantują komfort jazdy kierowcy i pasażerom. Co jednak, gdy na co dzień wolimy poruszać się małym miejskim samochodem, a pojemnego auta potrzebujemy tylko na urlopowy wyjazd? – Wakacje to idealny moment, aby przetestować samochód typu SUV. Zarówno, gdy na dłużej planowaliśmy zmianę samochodu na większy, jak i w sytuacji, kiedy potrzebujemy go ad hoc, tylko na okres wakacji. Pozwala na to np. prosty abonament na auto, dzięki któremu możemy korzystać z auta, nie kupując go. W pakiecie dostajemy ubezpieczenie, assisatnce i inne usługi dodatkowe. Po wakacjach możemy auto zwrócić albo przedłużyć umowę – wyjaśnia Dorota Sutor, Grupa Masterlease. Podróż samochodem pozwala lepiej dostosować wyjazd do naszych potrzeb. Można nim dotrzeć w mniej popularne turystycznie miejsca i zabrać znacznie więcej bagażu niż podróżując np. samolotem. To szczególnie ważne kiedy na wakacyjne wojaże wyjeżdżamy większą grupą lub całą rodziną z dziećmi. Łatwość finansowania nowych i używanych samochodów na krótki czas pozwala testować wakacyjne modele i umożliwia szybką zmianę auta w zależności od potrzeb.

 

 

(AIP)COMMENTS