HomeWielkopolskie

Wągrowiec: 70-latek składał seksualne propozycje 10-latce? Matka dziewczynki powiadomiła policję

Wągrowiec: 70-latek składał seksualne propozycje 10-latce? Matka dziewczynki powiadomiła policję

70-latek miał składać w Wągrowcu seksualne propozycje 10-latce. O sprawie dowiedziała się jej matka i powiadomiła policję. Jak się okazuje – starszy mężczyzna nie usłyszał zarzutów.

W weekend na wągrowiecką komendę policji zgłosiła się jedna z mieszkanek gminy Wągrowiec. Kobieta postanowiła zawiadomić organy ścigania o propozycji jaką na placu zabaw od starszego mężczyzny miała usłyszeć jej córka.

 

– W sobotę 27 lipca przed południem do KPP w Wągrowcu zgłosiła się mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Wągrowiec. Kobieta opowiedziała o sytuacji jaka miała zajść dnia wcześniejszego późnym popołudniem na miejscowym placu zabaw. Do jej 10-letniej córki miał podejść starszy mężczyzna (około 70 lat) i złożyć propozycję seksualną. Dziewczynka nie kontynuowała rozmowy z mężczyzną, udała się do domu i o sytuacji powiedziała rodzicom – informuje Dominik Zieliński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. Funkcjonariusze przyjęli od matki dziewczynki zawiadomienie.

 

– Od kobiety przyjęte zostało zawiadomienie, policjanci przeprowadzili też rozmowę z mężczyzną. Całość materiałów została przekazana Prokuraturze Rejonowej w Wągrowcu. Z uwagi na charakter sprawy, a także dobro stron postępowania, nie podajemy więcej szczegółów – przyznaje przedstawiciel wągrowieckiej policji. Czy mężczyzna został zatrzymany? Usłyszał zarzuty? Jeśli tak, jakie? Czy w przeszłości był karany za przestępstwa o charakterze seksualnym? Czy przesłuchane zostało już dziecko w obecności psychologa? Czy dziecko zostało objęte opieką psychologiczną? – te pytania w poniedziałek zadaliśmy przedstawicielom wągrowieckiej prokuratury. Po dwóch dniach, w środę, prokuratura przesłała odpowiedzi. – Nawiązując do zapytania z dnia 29 lipca 2019 r. dot. składania propozycji seksualnych 10-letniej dziewczynce informuję, iż sprawca nie został zatrzymany i nie przedstawiono zarzutów.

 

Mężczyzna nie był w przeszłości karany za przestępstwa o charakterze seksualnym. Dziewczynka nie została przesłuchana w obecności psychologa, jak również nie została objęta opieką psychologiczną – informuje Wioletta Rozpędowska, zastępca prokuratora rejonowego w Wągrowcu. Gdy zaczęliśmy dopytywać, przedstawiciele prokuratury przyznali, że „postępowanie zostało zakończone”. – (…) postępowanie zostało zakończone, decyzja nie jest prawomocna, dlatego mężczyzna nie został zatrzymany. Prokuratura rozpoznała tę sprawę i oceniła pod kątem prawokarnym – pisze w przesłanym mailem piśmie Rozpędowska.

 

 

aip

COMMENTS