7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Wady serca – kampania edukacyjna dla rodziców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Codziennie w Polsce rodzi się dziesięcioro dzieci z wadą serca, z czego jedna trzecia wymaga operacji w pierwszych dniach życia.

W naszym kraju wykonuje rocznie się ponad 2700 takich zabiegów. Pod tym względem polscy kardiochirurdzy dziecięcy są liderami w Europie. W Warszawie odbyła się debata z udziałem lekarzy i rodziców w ramach obchodów Światowego Tygodnia Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca (7-14 lutego).
Kardiochirurg profesor Bohdan Maruszewski z Centrum Zdrowia Dziecka mówi, że w naszym kraju ratuje się dzieci z najbardziej złożonymi wadami serca. Tacy pacjenci wymagają kilkuetapowego leczenia operacyjnego, które wydłuża życie.
Główne problemy, na które zwracają uwagę rodzice dzieci z wadami serca, to dostęp do rehabilitacji kardiologicznej i skutecznej profilaktyki w walce z infekcjami dróg oddechowych.
W ramach obchodów Światowego Tygodnia Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca trwa kampania edukacyjna dla rodziców – mówi prezes Fundacji Serce Dziecka Beata Kulesza. Kampania trwa na Facebooku i stronie internetowej www.sercedziecka.org.pl Zaplanowano też spotkania ze specjalistami – dziś w Centrum Zdrowia Dziecka, jutro w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, a w piątek w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

IAR/Joanna Stankiewicz/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520