HomeMazowieckie

“W Warszawie została przekroczona cienka linia jeśli chodzi o prowadzenie kampanii przed jesiennymi wyborami samorządowymi”.

“W Warszawie została przekroczona cienka linia jeśli chodzi o prowadzenie kampanii przed jesiennymi wyborami samorządowymi”.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński powiedział, że “w Warszawie została przekroczona cienka linia jeśli chodzi o prowadzenie kampanii przed jesiennymi wyborami samorządowymi”. W południe rozpoczęło się posiedzenie PKW, w czasie którego Komisja zdecyduje jak zareagować na działania między innymi kandydatów na prezydenta stolicy: Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego przed oficjalnym startem kampanii wyborczej.

Przed posiedzeniem Wojciech Hermeliński powiedział, że takie sytuacje powtarzają się przed kolejnymi wyborami. Dlatego zaapelował do kandydatów, by powstrzymali się przed podobnymi działaniami – do momentu kiedy oficjalnie zostaną zarządzone wybory. Ma to nastąpić między 16 lipca a 16 sierpnia.

Zdaniem Wojciecha Hermelińskiego, ustawodawca powinien rozwiązać prawnie kwestię “prekampanii”: Mogłyby temu służyć- jak mówił- zapisy wskazujące na przykłady przedwczesnie prowadzonej kampanii oraz na takie, które nie naruszają obowiązującej ordynacji.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Rafała Trzaskowskiego wysunęły wspólnie Platforma Obywatelska i Nowoczesna.

Kandydatem na jego zastępcę jest Paweł Rabiej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Białek/mt/dydCOMMENTS