16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

W Warszawie zainaugurowano program Przestrzenie Sztuki

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Katowicach, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie i Zielonej Górze powstaną Przestrzenie Sztuki. To pilotażowy program Instytutu Tańca i Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przestrzenie Sztuki będą miejscami do rozwoju działalności artystycznej. Skupione wokół nich instytucje kultury, organizacje pozarządowe oraz uczelnie będą m.in. prezentowały spektakle teatralne, warsztaty edukacyjne, szkolenia dla artystów oraz wspierały badania w zakresie sztuki. Cztery z nich będą się zajmowały tańcem, pozostałe teatrem.
Wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński zwrócił uwagę na to, że taniec był do tej pory w Polsce niedoceniony. „Jak państwo wiecie, to dziedzina, w której nie da się oszukać. Tak jak w wielu dziedzinach sztuki jest potrzebna strasznie ciężka praca. I może szczególnie to środowisko jest w niedostatecznym stopniu docenione, czy było niedocenione, chociaż mamy tak świetnych tancerzy” – mówi minister.

Elżbieta Wrotnowska-Gmyz kierownik projektu teatr w Przestrzeniach Sztuki mówi, że celem tej części projektu jest m.in. wsparcie lokalnych środowisk teatralnych. „Będziemy się skupiali na animacji życia teatralnego, skupiania, wspierania i cementowania lokalnej twórczości. A także cyrkulacji spektakli poza siedzibami teatrów i poza ośrodkami, aby budować publiczność oraz budować i wzmacniać ofertę teatralną” – mówi Elżbieta Wrotnowska-Gmyz.
Pilotaż potrwa do końca 2020 roku.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Ingram/w dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520