W Warszawie trwa V Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego

W Warszawie trwa V Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego

W Warszawie trwa piąty Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego. Na Zamku Królewskim wieczorem odbędzie się koncert kameralny, w którym wystąpią: wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski i pianistka Katarzyna Nowaczewska-Manthey, a także trio akordeonowe Motion Trio.
Pojutrze (6 listopada) w dzień urodzin Paderewskiego w Filharmonii Narodowej odbędzie się koncert urodzinowy. Zagra Orkiestra Filharmonii Narodowej, a także pianiści Peter Jablonski ze Szwecji i Eduard Kunz z Rosji. Podczas festiwalu zaplanowano także specjalny koncert dla młodzieży ze szkół imienia Paderewskiego oraz warsztaty umuzykalniające dla dzieci.
Pomysłodawca i dyrektor festiwalu Wiesław Dąbrowski podkreśla, że wydarzenie jest celebracją stulecia odzyskania niepodległości, której jednym z architektów był Ignacy Jan Paderewski. Dodaje, że cykl festiwalowych imprez kontynuuje przywracanie Warszawie pamięci i wiekopomnych dokonań pianisty, kompozytora, działacza niepodległościowego, męża stanu i polityka.
Patronami medialnym festiwalu są Program Drugi Polskiego Radia i Radio dla Ciebie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dorota Piotrowska/mt

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0