W Warszawie 60. Festiwal Jazz Jamboree

W Warszawie 60. Festiwal Jazz Jamboree

The Bad Plus, Marcin Masecki z mandolinistą Mikem Marshallem, prezentacja nowej fali brytyjskiego jazzu oraz legendarny The Art Enemble of Chicago – to program 60. Jazz Jamboree. Główne koncerty festiwalu odbędą się w Klubie Stodoła w Warszawie, pierwszy z nich dziś wieczorem (godzina 19.00). Wieczór rozpocznie projekt Marcina Olaka – “Imagine Nation”, do którego zaprosił znanego gitarzystę Liberty Ellmana. Po nich usłyszymy wyjątkowy duet Marcina Maseckiego i amerykańskiego mandolinisty Mike Marshalla. Na koniec wystąpią mistrzowie jazzowej aranżacji z The Bad Plus, z nowym pianistą Orrinem Evansem.

Drugi dzień festiwalu to prezentacja tego, co w brytyjskim jazzie nowego i wyjątkowego. Na scenie pojawią się Binker Golding Quartet, Ezra Collective i saksofonista Idris Ackamoor z zespołem The Pyramids. Podczas finału festiwalu zaprezentują się: pianista Uri Cane, trio amerykańskiego saksofonisty Jamesa Brandon Lewisa oraz The Art Ensemble of Chicago!
Radiowa Dwójka i Trójka są patronami medialnymi wydarzenia.

Międzynarodowy Festiwal Jazz Jamboree to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez jazzowych w Europie. Pierwszy festiwal odbył się 18 września 1958 roku w warszawskim klubie studenckim Stodoła. Na Jazz Jamboree gościły największe gwiazdy światowego jazzu między innymi: Dave Brubeck, Duke Ellington, Miles Davis, Benny Goodman i Ornette Coleman.

IAR/Agata Woźniak/dw

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0