HomeUSA

W USA przybyło blisko 1.5 mln bezrobotnych w ciągu ostatniego tygodnia

W USA przybyło blisko 1.5 mln bezrobotnych w ciągu ostatniego tygodnia

Z informacji podanych przez Departament Pracy w USA wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia 1.48 mln Amerykanów wypełniło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. 

Mimo, że Ameryka powoli otwiera swoje biznesy i część osób już powróciła na swoje stanowiska, bezrobocie w Stanach nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. To już 14 tydzień z rzędu, kiedy po zasiłek dla bezrobotnych każdego tygodnia rejestruje się ponad milion osób. Do tej pory największy tygodniowy przyrost wynosił 695,000 osób i miało to miejsce w 1982 roku.

Od marca wniosek o zasiłek dla bezrobotnych złożyło 47 mln Amerykanów, co stanowi ponad 1/4 siły roboczej w USA, która wynosi 164.6 mln. Liczba obecnie otrzymujących świadczenia spadła do około 19,5 miliona. Niestety, w związku ze wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa w poszczególnych stanach, ponownie zaczęły zamykać się biznesy, a co za tym idzie – prawdopodobnie wzrośnie liczba bezrobotnych. Do końca lipca osoby zapisane na zasiłek dla bezrobotnych mogą liczyć na federalną pomoc w postaci $600 każdego tygodnia. Czy zostanie on przedłużony do końca roku? O tym przekonamy się już niebawem. 

MS

COMMENTS