W tym roku polskich turystów było tam najwięcej. Polacy na zagranicznych wakacjach

W tym roku polskich turystów było tam najwięcej. Polacy na zagranicznych wakacjach

Chwalenie się wakacjami to chleb powszedni okresu letniego. Urlopowicze dzielą się zdjęciami z wakacji w mediach społecznościowych, doprowadzając do szału swoich kolegów z pracy.

 

Po wakacjach następuje kilkutygodniowe zdawanie relacji z każdej chwili pobytu, polecenia miejsc, hoteli i dań. Wakacjami żyje nie tylko osoba urlopująca się, ale także całe jej otoczenie. PIT opublikował raport wakacyjnych destynacji w 2018 roku. Gdzie Polacy spędzali zagraniczny urlop?

 

Biznes turystyczny kwitnie

 

Według danych Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), w roku 2017 odnotowano 1 323 miliarda podróży zagranicznych (w tym 671 mln w Europie), co daje wzrost rzędu 7%. W poprzednim roku prognozowano wzrost rzędu 3,8%. Przychody tego sektora w ujęciu globalnym osiągnęły poziom 1,34 biliona dolarów.

 

Wszystko wskazuje na to, że w 2018 roku tendencja wzrostowa się utrzyma. „Z dostępnych danych dotyczących przyjazdów zagranicznych wynika, że między styczniem a kwietniem 2018 roku turystyka zagraniczna zanotowała wzrost o 6% (w porównaniu z rokiem poprzednim)”.

 

Polak na wakacjach

 

Polacy wyjeżdżają na wakacje, które trwają w większości do 7 dni. Na urlop lecimy samolotem, hotele wybieramy raczej luksusowe niż nisko budżetowe a wyżywienie koniecznie musi być all inclusive. Polak na wakacjach musi czuć się swobodnie, wygodnie i być zaopiekowany. Polak na wakacjach nie chce się o nic martwić. Szczególnie o to, czy nie będzie musiał chodzić głodny.

 

Najpopularniejsze kraje

 

Ranking najpopularniejszych destynacji Polaków na wakacje 2018 być może nie jest dla nikogo zaskakujący, ale jest w nim kilka ciekawych zmian. Przede wszystkim na listy ulubionych kierunków wakacyjnych wróciły Turcja i Egipt. Mniejsze zainteresowanie tymi krajami w poprzednim roku było spowodowane stanem podwyższonego ryzyka w tych rejonach oraz ostrzeżeniami wydanymi przez MSZ. Triumfatorem rankingu jest Grecja, kraj najczęściej wybierany przez osoby planujące wakacje z biurami podróży.

 

Wakacje 2018. Ranking miast

 

Polacy upodobali sobie nie tylko kraje, do których jeżdżą. Niektórzy zamiast poznawać nowe miejsca, kuchnie, tradycje, lubią jeździć do miejsca, które jest sprawdzone i w którym wiadomo, że odpoczną. Polscy turyści szczególnie upodobali sobie letnie kurorty nad morzami.

 

Najpopularniejsze miasta, w których Polacy spędzili wakacje 2018:

 

 

  • Riwiera Turecka

 

  • Kreta

 

  • Słoneczny Brzeg

 

  • Rodos

 

  • Zakynthos

 

  • Hurghada

 

  • Korfu

 

  • Kos

 

  • Wybrzeże Egejskie

 

 

Kiedy na wakacje 2018?

 

Po zakończeniu jednych, zaraz zaczyna się planowanie kolejnych wakacji. W tym roku polscy turyści najczęściej wyjeżdżali w lipcu (30,8% wszystkich turystów), następnie w sierpniu (27 %), czerwcu (26,6 %). W maju wyjechało tylko 15,2% turystów i były to wyjazdy związane zapewne z weekendem majowym.

 

 

-Wakacje za granicą. Gdzie Polacy spędzili zagraniczne wakacje 2018? Raport Polskiej Izby Turystyki
-GRECJA – niekwestionowany zwycięzca rankingu.
-TURCJA – powróciła na listę po roku przerwy.
-BUŁGARIA – trzyma dobre miejsce na podium od lat.
-HISZPANIA – wziąż zyskuje popularność.
-EGIPT – powrócił do rankingu po rocznej przerwie.
-ALBANIA – nowe kurorty, zdobywające popularność.
-WŁOCHY – wakacyjny pewnik.
-TUNEZJA – zanotowała duży wzrost w stosunku rok do roku.
-CHORWACJA – częsty kierunek Polaków wybierających podróże autokarowe.
-CYPR – wakacyjna wyspa.

COMMENTS

WORDPRESS: 0