W szkołach rozpoczęła się ostatnia tura ferii zimowych

W szkołach rozpoczęła się ostatnia tura ferii zimowych

W piątek po lekcjach uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i śląskiego rozpoczęli ferie. Zimową przerwę od nauki ma ponad milion 600 tysięcy dzieci z prawie 8,5 tysiąca szkół. To ostatnia tura ferii zimowych.

71 tysięcy uczniów spędzi ferie na wyjazdach w kraju, 11 tysięcy pojedzie za granicę, a 149 tysięcy spędzi zimową przerwę od nauki na półkoloniach w miejscu zamieszkania – wynika z danych prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej bazy wypoczynku.
Ci, uczniowie, którzy nigdzie nie pojadą mogą spędzić wolny czas w ramach akcji “Zima w mieście” organizowanej w wielu miejscach w kraju – zaznacza rzecznika Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska. “To oferty dzięki, którym uczniowie mogą oderwać się od zajęć w szkole i spędzić ten czas aktywnie w muzeach, teatrach, kinach, na lodowiskach” – mówi rzecznik.
Kiedy jedni uczniowie zaczynają ferie, to inni je kończą. W poniedziałek w szkolnych ławkach siądą znowu uczniowie z województw: zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/mtCOMMENTS

WORDPRESS: 0