11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie… Dyktando „po polsku” w Rosji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sympatycy języka polskiego przyjechali do Moskwy z całej Rosji. Ponad 100 osób wzięło udział w dyktandzie zorganizowanym przez Kongres Polonii Rosyjskiej.

W auli Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego spotkali się zarówno przedstawiciele Polonii, jak i Rosjanie zakochani w naszym języku. Wicerektor moskiewskiego uniwersytetu Wiera Zabotkina witając gości stwierdziła, że dyktando z języka polskiego jest doskonałym przykładem współpracy jej uczelni ze wspólnotą narodową. „Obecnie, gdy znajdujemy się w trudnej sytuacji, to jedyna droga do wzajemnego zrozumienia i współpracy organizacji społecznych ze światem nauki” – stwierdziła Zabotkina.
Większość uczestników dyktanda rozpoczęło naukę języka polskiego z powodu zainteresowania polską kulturą. Starsze osoby uczyły się języka od swoich dziadków i rodziców. Natomiast młodsi zapamiętywali pierwsze słowa oglądając filmy bądź słuchając muzyki.
Przewodnicząca Kongresu Polonii Halina Romanowa przy każdej okazji podkreśla, że osoby mówiące po polsku można spotkać we wszystkich regionach Rosji „od Smoleńska do Władywostoku”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/wk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520